.
It is Yours...!


بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  


لوگو


 

افسانه ها

 

 معروف است كه شاگردان افلاطون از او می پرسند آیا دارویی هست كه پس از مرگ انسان دوباره زنده بشود، افلاطون دستوری به آنها می دهد كه پس از مرگ داروها را به هم آمیخته روغنش را بگیرند بعد نعش او را در حمام ببرند و آن روغن را به تن او بمالند تا زنده شود.

بعد از مرگ افلاطون ، شاگردانش او را به حمام می برند و مطابق دستور او عمل می كنند.در لحظه ای افلاطون در حال جان گرفتن بوده ندایی از غیب می آید كه نریز ولی خود افلاطون می گفته بریز.در این بین طاق حمام پایین می آید كه خرابه ی آن حمام در نیریز واقع است. و سالی یكبار از آنجا ندا می آید : نریز بریز

:با كمی تخلص از كتاب نیرنگستان

نوشته ی صادق هدایتنوشته شده توسط نگین در دوشنبه 12 مرداد 1388 و ساعت 09:48 ب.ظ [+] | نظرات ()

افسانه ها 

  سنگ شیر :

در همدان برای اینكه بخت دختر ها باز شود روغن می برند و روی سنگی می ریزند كه شبیه شیر است .

 افسانه ی هفتواد :

نزدیك شهر كرمان قلعه ایست معروف به هفت دختران و می گویند كه در زمان اردشیر پاپكان شخصی در آنجا بوده كه هفت دختر داشته و كار آنان چرخریسی بوده.

روزی یكی از دختران به شهر می رود تا پشم بخرد .در بین راه درخت سیبی می بیند كه باد سیبهایش را به زمین انداخته بود . یكی از سیبها را بر می دارد و در جیبش می گذارد .وقتی بر می گردد و مشغول دوك ریسی می شود آن سیب در ماسوره ی چرخش می افتد .از آن روز به بعد حاصل كار او روز به روز بیشتر و بهتر می شود و از فروش آن درزندگی آنها گشایش بزرگی به هم می رسد.بعد می بیند كرمی در ماسوره ی چرخ او پیوسته بزرگ می شود .

ادامه ی مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نگین در دوشنبه 5 مرداد 1388 و ساعت 11:57 ق.ظ [+] | نظرات ()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic